Nieuwe raadpleegomgeving Stadsarchief Amsterdam uitgesteld
De komende jaren wordt de volledige digitale infrastructuur van het Stadsarchief vervangen. Een eerste stap wordt gemaakt met de vervanging van de zoeksystemen op archief.amsterdam op basis van Linked Data en de Records in Context-standaard van de ICA.
Eind oktober 2025 heeft het Stadsarchief besloten de geplande livegang van het nieuwe zoeksysteem op 24 november (nu op beta.archief.amsterdam) uit te stellen. De huidige systemen op archief.amsterdam blijven beschikbaar, terwijl ook het nieuwe zoeksysteem als betaversie toegankelijk blijft.
De aanleiding voor dit uitstel zijn de zorgen die leven bij een deel van de archiefonderzoekers. Het Stadsarchief neemt deze zorgen over het nieuwe zoeksysteem serieus en heeft besloten een pauze in te lassen om in samenspraak met gebruikers te werken aan verdere ontwikkelingen van het zoeksysteem. Het KNHG (Koninklijk Nederlands Historisch Genootschap), Huygens KNAW en de Amsterdam Time Machine zullen deze samenspraak ondersteunen.
Lees hiermeer:
- Meer over de Records in Context zoek- en presentatieomgeving: Records in Contexts: nieuwe beschrijvingsstandaard archief | Stadsarchief Amsterdam. Zoek verder op Records in Context op de website van het Stadsarchief voor meer blogs.
- KNHG over onderzoekers en Records in Context: Nieuw collectiezoeksysteem in het Stadsarchief Amsterdam – Koninklijk Nederlands Historisch Genootschap
